Schudnij z dietą kapuścianą!

.
grafika dieta kapuściana

Przykładowe posiłki diety

Dieta kapuściana, jak wiadomo, opiera się przede wszystkim na jedzeniu kapusty oraz jej przetworów. Najważniejszym posiłkiem jest zupa kapuściana, dość prosta w przyrządzaniu, więc każdy może się podjąć jej przygotowania.


Zupę kapuścianą można przygotować zarówno z kapusty włoskiej, jak i z białej. Dietetycy przekonują jednak, że lepsza będzie kapusta włoska, a to z tego względu, iż jest ona znacznie lepiej trawiona przez nasz żołądek. Zupę kapuścianą dla urozmaicenia można podawać na wiele różnych sposobów. Może zatem być zmiksowana, podawana jako krem, a może być też zupą wzbogacaną o wiele smacznych warzyw (papryka, marchew, pomidory, seler).

Sprawdź jaki wpływ ma zielona kawa na odchudzanie.

Aby dieta była urozmaicona, warto się postarać także o przygotowanie innych dań. Można zatem sięgnąć po warzywa gotowane na parze, ziemniaki gotowane w mundurkach czy na przykład po rybę. Dopuszczone jest również spożywanie brązowego ryżu, z którego także można przyrządzać smaczne i niskokaloryczne posiłki.

W czasie stosowania diety nie możemy zapomnieć także o wypijaniu dużych ilości wody mineralnej. Poza tym można też sięgnąć po zieloną herbatę oraz soki owocowe (ale bez dodatku cukru). Dozwolone jest ponadto picie odtłuszczonego mleka.

Dieta kapuściana trwa zaledwie tydzień. Jeśli więc nawet jej jadłospis będzie nam się wydawał nieco ubogi, warto podjąć ten wysiłek, w imię uzyskania szczuplejszej oraz zgrabniejszej sylwetki.


Copyright © by dietakapusciana.org 2012 | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt@dietakapusciana.org | Do góry